Sıkça Sorulan Sorular

CMT | Cash Money Transfer, 6493 sayılı yasa kapsamında BDDK tarafından yetki verilmiş bir Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşudur. BDDK’nın internet sayfasında yetkili kuruluşlar yayınlanmaktadır. Elektronik Para Kuruluşlarını görmek için tıkayınız.

CMT ile para göndermek için; size en yakın CMT HAN (Şube ve Yetkili Acenteler) hizmet noktasına şahsen müracaat ederek, aşağıdaki süreçleri tamamlamanız gerekmektedir.

1. CMT Para Gönderme Talimat Formunu doldurunuz. ( Gönderici ve alıcı bilgilerini doldurmalısınız.)
2. CMT gişe yetkilisine, kimliğiniz ile eksiksiz doldurduğunuz talimat formunu veriniz.
3. CMT gişe yetkilisi, CMT Sistemine vermiş olduğunuz talimat formuna göre bilgilerinizin girişini yapacak ve işleme özel olarak işlem belgesi üretecektir.
4. Gişe görevlisinin size ileteceği işlem belgesindeki bilgileri kontrol ederek, belirttiğiniz tutarı CMT yetkilisine veriniz.
5. Gönderim tamamlandıktan sonra size verilecek olan işlem belgesindeki referans numarasını alıcınıza bildirebilirsiniz.

CMT ile para almak için; size en yakın CMT HAN (Şube ve Yetkili Acenteler) hizmet noktasına şahsen müracaat ederek, aşağıdaki süreçleri tamamlamanız gerekmektedir.

1. CMT Para Alma Talimat Formunu doldurunuz. ( Gönderici ve alıcı bilgilerini doldurmalısınız.)
2. CMT gişe yetkilisine, kimliğiniz ile eksiksiz doldurduğunuz talimat formunu veriniz.
3. CMT gişe yetkilisi, CMT Sistemine vermiş olduğunuz talimat formuna göre bilgilerinizin girişini yapacak ve işleme özel olarak işlem belgesi üretecektir.
4. Gişe görevlisinin size ileteceği işlem belgesindeki bilgileri kontrol ederek, belirtilen tutarı CMT yetkilisinden alınız.

Tüm CMT HANlardan (Şube ve Hizmet Noktalarımız) CMT güncel masraf listesi tablosundan öğrenebilirsiniz.

Para gönderim işlemleriniz için; parayı alacak kişiye Referans Numarasını doğru verdiğinizden emin olunuz. Almak istediğiniz para transferi için; gişe yetkilisine ilettiğiniz Referans Numarasını kontrol ediniz. Her iki durumda da sorun çözülmedi ise; işlem yaptığınız gişe temsilcisine başvurunuz ya da CMT Çağrı Merkezini arayınız. CMT Çağrı Merkezi Numarası: 0850 4800 268

CMT HANlardan (Şube ve Yetkili Acente Hizmet Noktaları) USD / EUR ve TL olarak para transferi yapabilir, adınıza gelen para transferini de bu para birimleri ile alabilirsiniz.

CMT | Cash Money Transfer Genel Müdürlüğü’nde şikayet ve istekleriniz için özel bir birim çalışmaktadır. Ayrıca web sitemizin iletişim sayfası üzerinden şikayet ve isteklerinizi bildirebilirsiniz.

Size en yakın CMT Şube ve Yetkili Acente Hizmet Noktalarını internet sayfamızdan veya CMT Çağrı Merkezimizden öğrenebilirsiniz. CMT Çağrı Merkezi Numarası: 0850 4800 268

CMT’den yaptığınız para transferi işlemleri, CMT referans numarası alınmış ise, alıcısı tarafından gönderilen para alınana kadar CMT garantisindedir.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Merak ettiğiniz her konu için, bize yazabilirsiniz.