Hakkımızda

Biz Kimiz?

CEMETE Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. 2009 yılında faaliyetlerine başlamış olup, ana konusu Ulusal ve Uluslararası para transferidir.

Bugüne kadar Kapalıçarşı ve Aksaray’ da olmak üzere iki, Antalya’da iki olmak üzere toplam 4 şube ile, Bağımsız Devletler Topluluğuna üye ülkelerle Avrupa ve Amerika Kıtasındaki ülkelere hızlı ve ekonomik para gönderme-alma hizmetini güvenli bir şekilde veren CMT, 160.000 adet sadık müşteri edinmiştir.

04 Eylül 2015 tarihinde BDDK’ dan Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Kuruluşu lisansını ilk sırada almıştır.

2016 itibariyle yeni yönetim kadrosu, yenilenen kurumsal kimliği ile birlikte, yeni vizyonu, genişleyen ürün ve hizmetleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. CMT, geleneksel para transferi dünyasını geleceğin çoklu kanal fon transferi servislerine taşımayı hedeflemektedir.

 • 2009

  Kuruluş

  CMT I Cash Money Transfer, 2009 yılında Anonim şirket olarak Ticari hayatına başladı.

 • 2010

  Para Transfer faaliyetine başladık

  Tüm yasal prosedürlerini tamamlayarak 2010 yılının ocak ayında, Zaminbank (Azerbaycan)‘ın sahibi olduğu Caspian Money Transfer (CMT) sistemi ile yapmış olduğu iş ortaklığı sayesinde; Türkiye, Balkanlar ve Orta doğu bölgelerine para transferi faaliyetine İstanbul Kapalı Çarşı Şubesinde başlamıştır.

 • 2013

  Hizmet ağımızı genişletmeye başladık

  CMT Sistemi, uluslararası hızlı para Transferi alanında faaliyet gösteren Bölgesel ve Global Para Transfer şirketleri ile anlaşmalar ve entegrasyonlar yapmış, hizmet ağını dünya üzerinde 140 ülke 200,000 noktaya ulaştırmıştır. İstanbul’da 2. Şubemiz olan Aksaray Şubemiz faaliyete geçmiştir.

 • 2014

  6493 Sayılı Kanun kapsamında faaliyet izni çalışmalarına başlandı

  CMT I Cash Money Transfer, 6493 sayılı kanunda belirtilen tüm yükümlülükler için yeniden yapılanma sürecini başlattı.

 • 2015

  Türkiye'de ilk Elektronik Para ve Ödeme Hizmeti Lisansını Aldık.

  CMT olarak; Lisans sürecini başarı ile tamamlayarak BDDK müracaatı yapılmış, Türkiye'de Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri lisansı alan ilk kuruluş olmuştur.

 • 2016

  Geniş Hizmet Ağına Ulaşıyoruz.

  CMT, sadece yurt içinde değil, para transferine ihtiyaç duyan yurt dışında yaşayan 5,5 milyonu aşkın Türk vatandaşı ve ayrıca Türkiye’ye kesin dönüş yapan 3 milyon Türk vatandaşı için gerçekleştirdiği yeni projelerle CMT Han ve CMT Banco hizmetleri ile yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

 • 2017

  CMT HAN Türkiye'nin her yerinde!

  CMT HAN olarak yaygınlaşan bayi ağımızla 40’a ulaşıyoruz. Türkiye’de artık İstanbul ve Antalya ile birlikte Ankara, İzmir, Manisa, Bursa, Gaziantep ve Niğde’de de varız.

 • 2018

  CMT Durmaksızın Büyüyor

  CMT olarak daha da yaygınlaşan bayi ve ülke ağımızı, Ria ve Unistream entegrasyonlarıyla genişletmeye devam ediyoruz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Merak ettiğiniz her konu için, bize yazabilirsiniz.